Usługi

Poznaj nasze usługi

 

Ortodoncja

 

W dzisiejszych czasach piękny uśmiech staje się istotnym elementem ze względu na rosnące wymagania estetyczne. Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na poprawę ustawienia zębów, ale może mieć również wpływ na wygląd twarzy i jej profilu. Przekłada się to na naszą własną samoocenę, jak i postrzeganie nas przez innych. Pełniejszy i szerszy uśmiech oddziałuje korzystnie na nasz stan psychiczny i emocjonalny. Wzrasta wiara w siebie i poczucie własnej wartości. Wiek nie jest ograniczeniem do podjęcia leczenia, może warto więc już teraz pomyśleć o zainwestowaniu w swoje zdrowie i lepsze samopoczucie

 

Aparat stały czy zdejmowany?

Aparaty zdejmowane

są to aparaty do samodzielnego wkładania i wyjmowania przez pacjenta ( stosowane głównie u dzieci ). Aby osiągnąć pożądane rezultaty wymagana jest od pacjenta systematyczność oraz dobra współpraca. W zależności od wady zgryzu stosuje się odpowiedni rodzaj aparatu zdejmowanego. 

 

Aparaty stałe

stosuje się zarówno u dzieci jak i dorosłych. W zasadzie nie jest wymagana współpraca ze strony pacjenta. Natomiast wymagana jest idealna higiena jamy ustnej oraz właściwa dieta ( unikanie twardych pokarmów)

 

Stomatologia zachowawcza

 

Jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych. 

 

Leczenie kanałowe

Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym zębów. W naszym gabinecie stosujemy najwyższej jakości materiały min. do wypełnień materiał Enamel firmy Micerium uważany za najlepszy na świecie. Przy leczeniu kanałowym stosujemy najwyższej klasy mikroskop.

 

Stomatologia dziecięca z profilaktyką

 

Uzębienie mleczne

Zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów a zwłaszcza Dzieci to dla nas najważniejszy cel. Zadbane uzębienie mleczne to gwarancja zmniejszonego ryzyka występowania problemów z uzębieniem w wieku dojrzałym. 

 

Stomatologia estetyczna

 

Dla tych z Państwa, którzy przedkładają wysoką estetykę oraz trwałość wypełnień zębowych proponujemy zarówno kompozytowe i pełnoceramiczne wypełnienia inlay oraz onlay. W przypadku, gdy rekonstrukcja zęba wymaga więcej niż tylko wypełnienia proponujemy rozwiązania w postaci pełnoceramicznych koron. Gdy chcą Państwo rozjaśnić zęby proponujemy wybielanie. Korektę kształtu zębów można rownież dokonać za pomocą porcelanowych licówek. 

Serdecznie zapraszamy.

 

Protetyka

 

Jest to dziedzina stomatologii polegająca na odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. W naszym gabinecie proponujemy Państwu zarówno uzupełnienia stałe jak i ruchome. Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy Vertex, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne tzw: Zircon).

 

Protezy Vertex-Dental

Vertex-Dental to firma rodzinna, która już od ponad 75 lat produkuje materiały dentystyczne dla profesjonalistów na całym świecie. Jest nastawiona na stały rozwój przez co dostarcza innowacyjne produkty i technologie. Firma specjalizuje się w protezach ruchomych. Powoduje to, że może zaoferować rozwiązania do wykonywania protez o najwyższej jakości, charkateryzujące się dopasowaniem i najwyższą jakością. Dzięki zaangażowaniu w jakość i innowacje firma Vertex Dental może zaoferować materiał Vertex™ ThermoSens – praktycznie niełamliwy i nie wywoływujący alergii.

 

Wybór odpowiedniej protezy.

Wybór odpowiedniej protezy to zawsze trudny proces i takie pytania przychodza do głowy; jakie będą koszty wykonania? Jakie cechy posiada materiał na protezy? Czy ostateczny wyglad będzie estetyczny? Jak wytrzymałe są protezy zębowe?

Vertex-Dental to jalepszy sposób na zaopatrzenie Twojego lekarza stomatologa w innowacyjny materiał Vertex™ ThermoSens o wysokiej wytrzymałości, długiej żywotności, wysokiej estetyce, który nie wywołuje alergii. Otrzymujesz protezę, na którą możesz liczyć i która nie pęknie podczas przypadkowego upadku na podłogę – w odróżnieniu od innych materiałów na protezy, które pękają pod naprężeniem.

 

Estetyka

ThermoSens zapewnia wysoki komfort oraz pewność siebie dzięki dokładnemu dopasowaniu protezy do dziąsła, przezroczystym klamrom – niewydocznym dla innych osób. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej mamy możliwość osiągnięcia niewidocznego gołym okiem przejścia protezy w błonę śluzową pacjenta.

Uśmiech z ThermoSens

Z materiałem Vertex™ ThermoSens masz nieograniczone możliwości. Niezależnie od tego czy uzupełniasz tylko część uzębienia czy cały łuk zębowy – z materiałem ThermoSens zawsze znajdziesz optymalne rozwiązanie.

 

Periodontologia

 

Choroby przyzębia obejmują tkanki otaczające ząb (dziąsło, kość). Można podzielić je na zapalenia dziąseł i zapalenia przyzębia. Głównym czynnikiem powodującym powstawanie i rozwój chorób przyzębia są bakterie płytki nazębnej, która odkłada się w wyniku zaniedbań higienicznych. Pierwszym objawem chorób przyzębia może być krwawienia z dziąseł, występujące podczas szczotkowania zębów. Efektem długotrwałego i nie leczonego zapalenia przyzębia są nieestetyczne zmiany w ukształtowaniu tkanek miękkich (dziąsła) i ubytki kości. Zmiany te mogą prowadzić do rozchwiania i utraty zębów.

 

Czy leczenie chorób przyzębia jest możliwe?

Jak najbardziej. Największą trudnością jest fakt, że choroby przyzębia są często rozpoznawane bardzo późno, gdy destrukcja kości jest już zaawansowana. Wczesna diagnostyka zapewnia lepsze rokowanie.

 

Jak leczy się choroby przyzębia?

Najważniejszym postepowaniem leczniczym jest usunięcie złogów nazębnych z wygładzeniem powierzchni korzeni zębów, co umożliwia usunięcie stanu zapalnego. Warunkiem skuteczności takiego postępowania jest zmiana domowych przyzwyczajeń higienicznych, jak również dobra współpraca pacjenta i lekarza. W przypadkach zaawansowanego zapalenia przyzębia konieczne może być leczenie chirurgiczne, które obejmuje zabiegi regeneracyjne z użyciem biomateriałów lub zabiegi płatowe. Rodzaj postępowania jest uzależniony od sytuacji klinicznej.

 

Chirurgia plastyczna dziąsła

Jednym z najczęstszych problemów natury estetycznej jest zwężenie strefy dziąsła zrogowaciałego, w wyniku czego dochodzi do obnażenia powierzchni korzeni. Taka sytuacja kliniczna może wymagać zabiegu przeszczepu dziąsła z podniebienia, co umożliwi odtworzenie strefy dziąsła. Innym problemem są recesje dziąsłowe.

 

Implanty

 

Implanty BRANEMARK

Początki metody BRANEMARK SYSTEM firmy NOBEL BIOCARE sięgają 1965 roku, kiedy to wybitny szwedzki naukowiec, wynalazca implantu tytanowego profesor Per-Ingvar Branemark dokonał zabiegu na swoim pierwszym pacjencie. Wszczepiony mu wówczas most służy doskonale do dnia dzisiejszego. Od tego czasu ponad 400.000 pacjentów na całym świecie zostało poddanych podobnym zabiegom, co czyni metodę wszczepów BRANEMARK SYSTEM bezkonkurencyjną. Została ona udokumentowana na drodze trzydziestoletnich, skrupulatnych i systematycznych prac badawczych, które potwierdziły jej skuteczność.

 

Implanty NOBEL BIOCARE

Implanty NOBEL BIOCARE są poddawane zmianom technologicznym , które poprawiają ich jakość oraz umożliwiają zastosowanie w różnych sytuacjach terapeutycznych.

Najnowszym osiągnięciem technologicznym jest implant Nobel Active, który może być stosowany praktycznie do wszystkich typów kości. Daje on również szerokie możliwości protetyczne.

Procedurą wszczepiania implantów w naszym gabinecie zajmuje się specjalista chirurgii stomatologicznej Dr Katarzyna PEREK.Serdecznie zapraszamy na konsultacje.

 

ADIN Dental Implant Systems

Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji impantologicznych systemów od 1992 roku. Koncern kładzie duży nacisk na innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania medyczne przeznaczając wiele czasu i środków na cele badawczo-rozwojowe (R&D). ADIN obecny jest w ponad 60 krajach, w 2016 roku Adin jest reprezentowany w Polsce przez bezpośrednie Przedstawicielstwo z siedzibą w Bielsku-Białej.

 

Touareg Closefit™ Implants

Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, małoinwazyjnością i wyjątkową stabilizacją pierwotną dzięki technologii samogwintującej. Dzięki opatentowanej powierzchni OsseFix™ implanty znacznie szybciej zrastają się z kością, co umożliwia szybsze protezowanie i zakończenie leczenia.

ADIN szczyci się najwęższymi średnicami 2.75 i 3.00 mm.

Implanty spełniają najwyższe normy potwierdzone certyfikatami CE (EU), FDA (USA), ISO 9001:2008, ISO 13485, Canadian CMDCAS i polskie zgłoszenie rejestracyjne w URPLWMiPB.

 

Wybielanie BEYOND™

 

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

 

Wybielanie lampą BEYOND™

Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Profilaktyka i higiena

 

Profilaktyka zdrowotna w każdym wypadku jest podstawą dobrej kondycji zdrowotnej. Nie inaczej jest w przypadku zębów. W czasie wizyt w naszym gabinecie przedstawimy Państwu zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Po zabiegu oczyszczenia zęby są polerowne przy użyciu specjalnej pasty, która wygładza powierzchnię szkliwa.

 

Fluoryzacja

Przez okres do kilku dni po zabiegu zęby mogą być wrażliwe na czynniki termiczne (ciepło, zimno) oraz chemiczne (np. słodkie, kwaśne pokarmy). W celu zmniejszenia nadwrażliwości i wzmocnienia szkliwa zębów proponujemy fluoryzację kontaktową najlepszymi preparatami z odpowiednią dawką fluoru.

 

Dyplomowane higienistki

W naszym gabinecie za profilaktykę i higienę odpowiedzialne są dyplomowane higienistki stomatologiczne mgr Weronika Kwiecińska oraz Aneta Szatkowska.

 

Chirurgia stomatologiczna

 

Chirurgia stomatologiczna obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej. Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

 

Usuwanie zębów(ekstrakcja)

Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia stomatologii.

 

Operacyjne usuwanie pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych

Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty (może być całkowicie niewidoczny w ustach lub widoczny częściowo). Problem ten najczęściej dotyczy „ósemek”, czyli zębów mądrości, które niejednokrotnie ułożone są poziomo w kości. Na szczęście dzięki dużemu doświadczeniu, umiejętnościom i wiedzy ekstrakcje takich zębów nie stanowią dla nas większego problemu.

 

Resekcje wierzchołków korzeni

Resekcja korzenia polega na chirurgicznym odcięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i odpowiednim zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Po zabiegu często pozostaje znaczny ubytek kości w okolicy resekowanego korzenia, który należy uzupełnić biomateriałem kościozastępczym np. Bio-Oss i pokryć resorbowalną membraną kolagenową.

Zabieg resekcji w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją, obecnie wykonywany jest jednak coraz rzadziej w związku z ogromnym postępem leczenia endodontycznego (mikroskopy, nowoczesne instrumentarium i nowoczesne materiały do wypełnień kanałów).

 

Podcinanie wędzidełek

Wędzidełko jest pasmem tkanki łącznej przyczepionym do tylnej części wargi górnej lub dolnej i do dziąsła. Kiedy jest krótkie i nieprawidłowo przyczepione należy wykonać podcięcie wędzidełka, aby je wydłużyć. Zabieg jest krótki, bezbolesny i nie powoduje większych dolegliwości. Podcięcie wędzidełka jest ważne, ponieważ zapobiega zarówno odsłonięciu szyjek zębowych, jak również defektowi kosmetycznemu w postaci diastemy (przerwa między zębami).

Fizjoterapia

 

1. Masaż tkanek głębokich

To terapia powięziowa i praca na punkach spustowych. Jest zabiegiem stymulującym organizm, polecany osobom, które skarżą się na częste bóle głowy, bóle mięśni, rwę kulszową czy urazy przeciążeniowe. Sprawdza się również jako profilaktyka zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

2. Drenaż limfatyczny leczniczy twarzy w obrzękach

Jest zabiegiem, który ma na celu usprawniać krążenie chłonki w naszym organizmie, co w konsekwencji pozwala poprawić motorykę układu chłonnego, redukować obrzęki oraz regenerować uszkodzony układ limfatyczny.

 

3. Masaż obręczy barkowej i odcinka szyjnego

Jest idealnym zabiegiem dla osób spędzających godziny przed komputerem oraz pod wpływem silnego stresu i nadmiernego napięcia bądź stresogennego napięcia mięśniowego, przepracowania, przeciążenia.

 

4. Masaż medyczny twarzy

Działa nie tylko na powierzchnię skóry, ale również na jej głębsze warstwy oaz mięsnie. Ma na celu usunąć napięcia, poprawić przepływ krwi i limfy, uaktywnić nerwy. W ten sposób uzyskiwany jest efekt liftingu, a skóra wygląda młodziej.

 

5. Masaż liftingujący twarzy z elementami kobido

Działa nie tylko na powierzchnię skóry, ale również na jej głębsze warstwy oaz mięśnie. Ma na celu usunąć napięcia, poprawić przepływ krwi i limfy, uaktywnić nerwy. W ten sposób uzyskiwany jest efekt liftingu, a skóra wygląda młodziej.

 

6. Aplikacja kinesio taping / zabieg lampa bioptron

Stosowaniem specjalnych, samoprzylepnych taśm w celu profilaktyki i wspomagania leczenia wielu dolegliwości. / Właściwości cieplne w lampie wywołują głównie działanie przeciwbólowe i uspokajające, przeciwzapalne.

 

7. Masaż leczniczy odcinka szyjnego i obręczy brakowej

Pozwala rozluźnić i usunąć bóle kręgosłupa. Pozytywnie wpływa na kondycje, a także relaksuje.

 

8. Terapia mięśniowo powięziowa i poizometryczna relaksacja mięśni

Niweluje bóle mięśniowe, stawowe ograniczenia zakresu ruchomości, sztywności i przykurcze mięśni, pomocna w bólach przeciążeniowych , przy zespołach bólowych kręgosłupa szyjnego, czy też migrenach , zas poziometryczna relaksacja mięśni redukuje ból, zwiększa zakresy ruchu w odcinku szyjnym kręgosłupa i zmniejsza napięcie mięśniowe.

 

9. Terapia mięśniowo powięziowa twarzy

Eliminacja i redukcja bólu w obszarze głowy oraz twarzy, lepsze ukrwienie tkanek i przepływu limfy, unormowanie napięcia mięśniowego w obszarze twarzy, skrócenie czasu leczenia po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych.

 

10. Terapia stawów skroniowo – żuchwowych

Jest jedną z metod stosowanych w łagodzeniu objawów bruksizmu oraz problemów z nadmiernym napięciem mięśniowym mięsni twarzy oraz szyi.

 

11. Neuro masaż twarzy

Polega na rozluźnieniu tkanki mięśniowej z równoczesnym napięciem powięzi przez co twarz staje się bardziej zrelaksowana, odprężona i ujędrniona. Jest to rodzaj masażu wykorzystującego techniki masażu powięziowego i relaksacyjnego z elementami drenażu limfatycznego. Masaż poprawia cyrkulację chłonki i naczyń krwionośnych. Dodatkowo niweluje szczękościsk. Stosowane są także elementy terapii nerwu błędnego.

 

12. Face masaż z elementami masażu transbukalnego i oklejeniem kinesio

Umożliwia całkowite przywrócenie owalu / kontur twarzy, napięcie oraz elastyczność samych głębokich mięśni twarzy, ust, policzków. Zabieg uwalnia całkowicie od napięć na twarzy. Kinesio taping twarzy podtrzyma efekt terapii rozluźnienia miesni twarzy oraz modelowania owalu twarzy.

Krótki opis terapii stawów skroniowo żuchwowych dla stomatologów / ortodoncji

 

Patologie w stawie skroniowo – żuchwowym (SSŻ) są bardzo powszechnym schorzeniem. Dotyka ona nawet 20 – 40 % ogółu populacji, niestety dzisiejszy stres i pęd życia pogłębia objawy napięciowe.

 

Wpływ zgryzu na narząd ruchu:

,,Najtrudniejsi pacjenci stomatologiczna sa zwykle naprawdę łatwymi przypadkami ortopedycznymi , a najtrudniejszymi przypadkami ortopedyczne są łatwymi przypadkami stomatologicznymi’’ – Robert Walker.

Ten cytat pokazuje, jak ważna jest współpraca między lekarzami takimi jak ortopeda , stomatolog oraz fizjoterapeuta, dodatkowo cały problem z dysfunkcją czaszkowo- żuchwowo-kręgosłupowa może mieć przyczynę w zgryzie , stawach krzyżowo-biodrowych, stopach gdzie jest konieczność dopasowania wkładek ortopedycznych , ale może być też komplikacją wszystkich wymienionych składowych.

 

Objawy dysfunkcji czaszkowo-żuchwowo-kręgosłupowej:

Ból może występować samoistnie lub pod wpływem ruchu. Podwyższenie napięcia w mięśniach narządu żucia powoduje kompensacyjny wzrost napięcia w innych grupach mięśniowych. Przez to objawy mogą dotyczyć również głowy, mięśni szyi, karku, obręczy barkowej lub niżej położonych części kostno-stawowych.

Parafunkcje – są nieprawidłowymi czynnościami mięśniowymi w obszarze stomatognatycznego, takimi jak np.: bruksizmy, wypychanie języka, obgryzanie paznokci. Stanowią fizjologiczny sygnał informujący, że istnieje nieprawidłowy stan organizmu. Jest to działanie zastępcze dla prawidłowej funkcji ciała. Wyróżniamy dwa rodzaje parafunkcji:

  1. Parafunkcje niezwarciowe: to takie nawyki w obrębie narządu żucia, w których nie dochodzi do kontaktu zębów przeciwstawnych, np.: długotrwałe żucie gumy do żucia, nagryzanie warg, ssanie języka, gryzienie ołówka czy długopisów.
  2. Parafunkcje zwarciowe: to te nawyki ruchowe narządu życia, które są patologiczne, a w ich trakcie dochodzi do kontaktu zębów przeciwstawnych (najczęściej w nocy lub bez świadomości człowieka). Konsekwencją jest: patologiczne starcie zębów, scalloping – czyli pofałdowany język w wyniku odciśnięcia zębów na brzegach języka.

 

Objawy zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych:

– trzaski i trzeszczenia, klikania w stawie;
– zbaczanie żuchwy, ograniczenia i zaburzenia w ruchomości
– bóle mięśni odpowiedzialnych za otwieranie i zamykanie ust;
– bóle głowy i karku ,zawroty głowy, migrenopodobne bóle głowy;
– trudności w otwieraniu ust;
– dolegliwości bólowe w okolicy ucha piski uszne, szumy uszne, uczucie zatkania wypełnionego ucha;
– silne łzawienie lub dolegliwości bólowe w okolicy kąta wewnętrznego oka;
– krwawienie z dziąseł;
– bolesność uciskowa w stawie skroniowo żuchwowym;
– uczucie ,,guli w gardle’’;
– bóle zdrowych zębów;
– bóle za gałką oczna, uczucie wysadzenia oka z oczodołu.

 

Schorzenia stawu skroniowo-żuchwowych:

– wady rozwojowe;
– schorzenia mięśni (80%);
– zaburzenia krążka stawowego;
– zmiany zwyrodnieniowe stawu;
– asymetrie w czaszce powodują rotacje żuchwy, przemieszczenie stawów szczękowych, deformacje czaszki bóle głowy i inne.

 

Przyczyny zaburzeń w stawie:

– wady zgryzu (żuchwa położona zbyt daleko do tyłu, zgryz głęboki);
– nieprawidłowości zębowe (górne zęby przechylone do tyłu);
– braki zębowe – brak tylnych zębów;
– przeciążenia mięśniowe (zgrzytanie lub zaciskanie zębów, zła postawa);
– urazy głowy lub szczęki (wypadki samochodowe, uderzenie z tyłu, powikłania po inutbacji);
– dyskopatia;
– skolioza.

 

Przyczyny i następstwa uszkodzenia stawu skroniowo-żuchwowego:

– stres;
– zaciskanie i zgrzytanie zębów prowadzące do ich zniszczenia (bruksizm);
– uraz mechaniczny, powodują powstanie zmian w budowie stawów skroniowo – żuchwowych.

 

Bruksizm – potocznie nazywany zgrzytaniem zębami, jest to patologiczne tarcie zębami szczęki o zęby żuchwy, występuje najczęściej w nocy u pacjentów. Do jego przyczyn możemy zaliczyć:

– nadmierny stres;
– zakwaszenie organizmu;
– nawykowe i długotrwałe żucie gumy;
– infekcje pasożytnicze;
– braki zębowe;
– nieprawidłowe wypełnienia, źle wykonana proteza, korona protetyczna.

 

Objawy bruksizmu:

– bóle głowy, karku i pleców;
– bóle ucha;
– twarz kwadratowa często przy przeroście mięśni żwacza i skroniowego;
– częste krwawienie przy myciu zębów;
– obniżenie się korzeni zębów;
– bolesność przyczepów mięśni, żwacza i skroniowego;
– tarczki i wytarcia efekt ścierania zębów;

 

Diagnostyka zaburzeń stawu skroniowo-rzuchwowego:

– badanie manualne;
– wywiad z fizjoterapeuta/wypełnienie protokołu związanego z dysfunkcjami SSŻ;
– analiza manualna stawów skroniowo-żuchwowych.

 

Leczenie zaburzeń stawu skroniowo-rzuchwowego:

– leczenie stomatologiczne i protetyczne;
– fizjoterapia, zastosowana w celu zmniejszenia zwarcia stawu i poprawy elastyczności mięśni, korekcja postawy;
– ćwiczenia relaksacyjne zmniejszające stres, medytacja, ćwiczenia oddechowe;
– autoterapia – nauka ćwiczeń;
– czasami psychoterapia.

Medycyna regeneracyjna – zabiegi autologiczne

 

Co to jest osocze?

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) = koncentrat płytek krwi

Preparat pozyskany z krwi pacjenta jest koncentratem trombocytów czyli płytek krwi w niewielkiej objętości osocza, które są niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Czynniki wzrostu stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Osocze bogatopłytkowe dzięki zawartości tych czynników jest doskonałym materiałem odmładzającym, przyspieszającym gojenie oraz regenerację, w tym odrost włosów.

 

Co to jest fibryna?

Fibryna bogatopłytkowa (PRF – Platelet Rich Fibrin) = koncentrat płytek krwi, komórek macierzystych i fibrynogenu

Jest to substancja pozyskiwana również z krwi pacjenta niemniej jednak zawierająca wielokrotnie więcej płytek krwi niż stosowane dotychczas osocze bogatopłytkowe. Zawiera tym samym znacznie większą ilość czynników wzrostu. Fibrynę bogatopłytkową śmiało można nazwać „eliksirem młodości”.

Dodatkowo fibryna bogatopłytkowa zawiera w swoim składzie fibrynogen. Jest to substancja, która potrafi polimeryzować, czyli łączyć się w długie nici, tworząc fibrynę. Fibryna natomiast buduje przestrzenne struktury o charakterze sieci, w których więzną płytki krwi. Powstaje tymczasowy stelaż powodując uniesienie tkanek, wypełnienie.

Trójwymiarowa struktura zawierająca bardzo dużą ilość unieruchomionych płytek krwi, z których uwalniane są stopniowo i powoli czynniki wzrostu. W porównaniu do osocza bogatopłytkowego, gdzie wyrzut czynników wzrostu następuje w pierwszych godzinach po podaniu, fibryna bogatopłytkowa pozostaje aktywna nawet przez dwa tygodnie. Stopniowo uwalnia czynniki wzrostu, komórki macierzyste (1-2%), które w sposób ciągły regenerują i wzmacniają tkanki poddane leczeniu.

 

Rekomendowane zastosowanie

Dobierz zabieg indywidualnie, zgodnie z kondycją Twojej skóry.

FIBRYNA – Odbudowa

– skóra dojrzała ,odbudowa gęstości;
– skóra wiotka z wyraźnymi oznakami starzenia;
– skóra wymagająca zwiększenia objętości, przywrócenia blasku i jędrności;
– zmarszczki głębokie;
– ubytki tkanek, gdy potrzebne jest wypełnienie blizn np. po trądziku.

OBSZARY ZABIEGOWE

– skóra głowy;
– dolina łez;
– dolna powieka;
– zewnętrzny kącik oka;
– policzek;
– kąt żuchwy;
– okolica poniżej kąta ust;
– fałdy nosowo-wargowe;
– leczenie blizn.

OSOCZE – REWITALIZACJA + REGENERACJA

– skóra z pierwszymi oznakami starzenia;
– skóra wymagająca rewitalizacji;
– skóra pozbawiona blasku;
– skóra po ekspozycjach słonecznych;
– profilaktyka ANTI – AGING;
– skóra odwodniona.

OBSZARY ZABIEGOWE

– czoło;
– skronie;
– policzki;
– okolica ust;
– szyja;
– dekolt;
– dłonie;
– skóra głowy;
– brzuch;
– uda;
– pośladki;
– rozstępy.

OSOCZE + FIBRYNA – REGENERACJA, REWITALIZACJA + ODBUDOWA

Zabieg łączony: kompleksowa regeneracja, rewitalizacja i odbudowa kilku obszarów naszego ciała jednocześnie (twarz, szyja, dekolt, dłonie). Skóra słabo napięta z drobnymi zmarszczkami i ubytkami tkankowymi.

Plasma Complex Premium

Połączenie dwóch rodzajów fibryn (IPRF/ SPRF+) w jednym zabiegu.

Głęboka przebudowa i zagęszczenie skóry

Skóra z wyraźnymi oznakami starzenia, wymagająca głębokiej przebudowy. Efekty:

– rozjaśnienie i rozświetlenie dolnej powieki;
– redukcja doliny łez;
– redukcja głębokich zmarszczek;
– redukcja drobnych siateczkowych zmarszczek;
– poprawa kolorytu skóry;
– redukcja przebarwień;
– spłycenie blizn potrądzikowych;
– redukcja naczynek i rumienia;
– poprawa jędrności i sprężystości skóry.

Bezpiecznie i efektywnie. Wiedzę opieramy o najnowsze światowe badania (1)

– 960 pełnych morfologii
krwii (CBC) – pipetowanie
sekwencyjne co 1ml;
– 24 protokoły wirowania;
– 6 różnych wartości RCF;
– 4 czasy wirowania.

Najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny

Sysmex XN-550 (Sysmex Corporation, Kobe, Japan) – cytrometria przepływowa z wybarwianiem fluorescencyjnym.
Analiza graficzna próbek krwi przy użyciu programu GraphPad Prism 6.0 oprogramowanie (GraphPad Software, Inc., La Jolla, CA, USA).

(1) Evaluation of 24 protocols for the production of platelet – rich fibrin – Richard J Miron, Jihua Chai, Masako Fujioka-Kobayashi, Anton Sculean, Yufeng Zhang.

PRZED ZABIEGIEM

– Nawadniaj się już dzień wcześniej – w dniu zabiegu wypij min. 1,5 l wody;
– W dniu zabiegu nie odwadniaj się, jakikolwiek wysiłek fizyczny przed zabiegiem jest zabroniony, ogranicz spożywanie kawy;
– 24h przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu;
– Stosowanie leków ustal z lekarzem.

PO ZABIEGU

– Zachowaj higienę miejsc pozabiegowych;
– Nie stosuj drażniących kosmetyków;
– Przyjdź na kolejny zabieg po 3-4 tygodniach;
– Nie korzystaj ze SPA i basenu;
– Stosowanie leków ustal z lekarzem.