Usługi

Poznaj nasze usługi

 

Ortodoncja

 

W dzisiejszych czasach piękny uśmiech staje się istotnym elementem ze względu na rosnące wymagania estetyczne. Leczenie ortodontyczne wpływa nie tylko na poprawę ustawienia zębów, ale może mieć również wpływ na wygląd twarzy i jej profilu. Przekłada się to na naszą własną samoocenę, jak i postrzeganie nas przez innych. Pełniejszy i szerszy uśmiech oddziałuje korzystnie na nasz stan psychiczny i emocjonalny. Wzrasta wiara w siebie i poczucie własnej wartości. Wiek nie jest ograniczeniem do podjęcia leczenia, może warto więc już teraz pomyśleć o zainwestowaniu w swoje zdrowie i lepsze samopoczucie

 

Aparat stały czy zdejmowany?

Aparaty zdejmowane

są to aparaty do samodzielnego wkładania i wyjmowania przez pacjenta ( stosowane głównie u dzieci ). Aby osiągnąć pożądane rezultaty wymagana jest od pacjenta systematyczność oraz dobra współpraca. W zależności od wady zgryzu stosuje się odpowiedni rodzaj aparatu zdejmowanego. 

 

Aparaty stałe

stosuje się zarówno u dzieci jak i dorosłych. W zasadzie nie jest wymagana współpraca ze strony pacjenta. Natomiast wymagana jest idealna higiena jamy ustnej oraz właściwa dieta ( unikanie twardych pokarmów)

 

Stomatologia zachowawcza

 

Jest to dział stomatologii poświęcony profilaktyce próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchniczych. 

 

Leczenie kanałowe

Bardzo obszerną część tej specjalności stanowi endodoncja, czyli dyscyplina specjalizująca się w leczeniu kanałowym zębów. W naszym gabinecie stosujemy najwyższej jakości materiały min. do wypełnień materiał Enamel firmy Micerium uważany za najlepszy na świecie. Przy leczeniu kanałowym stosujemy najwyższej klasy mikroskop.

 

Stomatologia dziecięca z profilaktyką

 

Uzębienie mleczne

Zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów a zwłaszcza Dzieci to dla nas najważniejszy cel. Zadbane uzębienie mleczne to gwarancja zmniejszonego ryzyka występowania problemów z uzębieniem w wieku dojrzałym. 

 

Stomatologia estetyczna

 

Dla tych z Państwa, którzy przedkładają wysoką estetykę oraz trwałość wypełnień zębowych proponujemy zarówno kompozytowe i pełnoceramiczne wypełnienia inlay oraz onlay. W przypadku, gdy rekonstrukcja zęba wymaga więcej niż tylko wypełnienia proponujemy rozwiązania w postaci pełnoceramicznych koron. Gdy chcą Państwo rozjaśnić zęby proponujemy wybielanie. Korektę kształtu zębów można rownież dokonać za pomocą porcelanowych licówek. 

Serdecznie zapraszamy.

 

Protetyka

 

Jest to dziedzina stomatologii polegająca na odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. W naszym gabinecie proponujemy Państwu zarówno uzupełnienia stałe jak i ruchome. Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe, protezy Vertex, a do stałych m.in. korony i mosty (metalowe-lane, licowane porcelaną na podbudowie metalowej oraz pełnoceramiczne tzw: Zircon).

 

Protezy Vertex-Dental

Vertex-Dental to firma rodzinna, która już od ponad 75 lat produkuje materiały dentystyczne dla profesjonalistów na całym świecie. Jest nastawiona na stały rozwój przez co dostarcza innowacyjne produkty i technologie. Firma specjalizuje się w protezach ruchomych. Powoduje to, że może zaoferować rozwiązania do wykonywania protez o najwyższej jakości, charkateryzujące się dopasowaniem i najwyższą jakością. Dzięki zaangażowaniu w jakość i innowacje firma Vertex Dental może zaoferować materiał Vertex™ ThermoSens – praktycznie niełamliwy i nie wywoływujący alergii.

 

Wybór odpowiedniej protezy.

Wybór odpowiedniej protezy to zawsze trudny proces i takie pytania przychodza do głowy; jakie będą koszty wykonania? Jakie cechy posiada materiał na protezy? Czy ostateczny wyglad będzie estetyczny? Jak wytrzymałe są protezy zębowe?

Vertex-Dental to jalepszy sposób na zaopatrzenie Twojego lekarza stomatologa w innowacyjny materiał Vertex™ ThermoSens o wysokiej wytrzymałości, długiej żywotności, wysokiej estetyce, który nie wywołuje alergii. Otrzymujesz protezę, na którą możesz liczyć i która nie pęknie podczas przypadkowego upadku na podłogę – w odróżnieniu od innych materiałów na protezy, które pękają pod naprężeniem.

 

Estetyka

ThermoSens zapewnia wysoki komfort oraz pewność siebie dzięki dokładnemu dopasowaniu protezy do dziąsła, przezroczystym klamrom – niewydocznym dla innych osób. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej mamy możliwość osiągnięcia niewidocznego gołym okiem przejścia protezy w błonę śluzową pacjenta.

Uśmiech z ThermoSens

Z materiałem Vertex™ ThermoSens masz nieograniczone możliwości. Niezależnie od tego czy uzupełniasz tylko część uzębienia czy cały łuk zębowy – z materiałem ThermoSens zawsze znajdziesz optymalne rozwiązanie.

 

Periodontologia

 

Choroby przyzębia obejmują tkanki otaczające ząb (dziąsło, kość). Można podzielić je na zapalenia dziąseł i zapalenia przyzębia. Głównym czynnikiem powodującym powstawanie i rozwój chorób przyzębia są bakterie płytki nazębnej, która odkłada się w wyniku zaniedbań higienicznych. Pierwszym objawem chorób przyzębia może być krwawienia z dziąseł, występujące podczas szczotkowania zębów. Efektem długotrwałego i nie leczonego zapalenia przyzębia są nieestetyczne zmiany w ukształtowaniu tkanek miękkich (dziąsła) i ubytki kości. Zmiany te mogą prowadzić do rozchwiania i utraty zębów.

 

Czy leczenie chorób przyzębia jest możliwe?

Jak najbardziej. Największą trudnością jest fakt, że choroby przyzębia są często rozpoznawane bardzo późno, gdy destrukcja kości jest już zaawansowana. Wczesna diagnostyka zapewnia lepsze rokowanie.

 

Jak leczy się choroby przyzębia?

Najważniejszym postepowaniem leczniczym jest usunięcie złogów nazębnych z wygładzeniem powierzchni korzeni zębów, co umożliwia usunięcie stanu zapalnego. Warunkiem skuteczności takiego postępowania jest zmiana domowych przyzwyczajeń higienicznych, jak również dobra współpraca pacjenta i lekarza. W przypadkach zaawansowanego zapalenia przyzębia konieczne może być leczenie chirurgiczne, które obejmuje zabiegi regeneracyjne z użyciem biomateriałów lub zabiegi płatowe. Rodzaj postępowania jest uzależniony od sytuacji klinicznej.

 

Chirurgia plastyczna dziąsła

Jednym z najczęstszych problemów natury estetycznej jest zwężenie strefy dziąsła zrogowaciałego, w wyniku czego dochodzi do obnażenia powierzchni korzeni. Taka sytuacja kliniczna może wymagać zabiegu przeszczepu dziąsła z podniebienia, co umożliwi odtworzenie strefy dziąsła. Innym problemem są recesje dziąsłowe.

 

Implanty

 

Implanty BRANEMARK

Początki metody BRANEMARK SYSTEM firmy NOBEL BIOCARE sięgają 1965 roku, kiedy to wybitny szwedzki naukowiec, wynalazca implantu tytanowego profesor Per-Ingvar Branemark dokonał zabiegu na swoim pierwszym pacjencie. Wszczepiony mu wówczas most służy doskonale do dnia dzisiejszego. Od tego czasu ponad 400.000 pacjentów na całym świecie zostało poddanych podobnym zabiegom, co czyni metodę wszczepów BRANEMARK SYSTEM bezkonkurencyjną. Została ona udokumentowana na drodze trzydziestoletnich, skrupulatnych i systematycznych prac badawczych, które potwierdziły jej skuteczność.

 

Implanty NOBEL BIOCARE

Implanty NOBEL BIOCARE są poddawane zmianom technologicznym , które poprawiają ich jakość oraz umożliwiają zastosowanie w różnych sytuacjach terapeutycznych.

Najnowszym osiągnięciem technologicznym jest implant Nobel Active, który może być stosowany praktycznie do wszystkich typów kości. Daje on również szerokie możliwości protetyczne.

Procedurą wszczepiania implantów w naszym gabinecie zajmuje się specjalista chirurgii stomatologicznej Dr Katarzyna PEREK.Serdecznie zapraszamy na konsultacje.

 

ADIN Dental Implant Systems

Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji impantologicznych systemów od 1992 roku. Koncern kładzie duży nacisk na innowacyjne i zaawansowane technologicznie rozwiązania medyczne przeznaczając wiele czasu i środków na cele badawczo-rozwojowe (R&D). ADIN obecny jest w ponad 60 krajach, w 2016 roku Adin jest reprezentowany w Polsce przez bezpośrednie Przedstawicielstwo z siedzibą w Bielsku-Białej.

 

Touareg Closefit™ Implants

Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, małoinwazyjnością i wyjątkową stabilizacją pierwotną dzięki technologii samogwintującej. Dzięki opatentowanej powierzchni OsseFix™ implanty znacznie szybciej zrastają się z kością, co umożliwia szybsze protezowanie i zakończenie leczenia.

ADIN szczyci się najwęższymi średnicami 2.75 i 3.00 mm.

Implanty spełniają najwyższe normy potwierdzone certyfikatami CE (EU), FDA (USA), ISO 9001:2008, ISO 13485, Canadian CMDCAS i polskie zgłoszenie rejestracyjne w URPLWMiPB.

 

Wybielanie BEYOND™

 

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

 

Wybielanie lampą BEYOND™

Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

Profilaktyka i higiena

 

Profilaktyka zdrowotna w każdym wypadku jest podstawą dobrej kondycji zdrowotnej. Nie inaczej jest w przypadku zębów. W czasie wizyt w naszym gabinecie przedstawimy Państwu zasady prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Po zabiegu oczyszczenia zęby są polerowne przy użyciu specjalnej pasty, która wygładza powierzchnię szkliwa.

 

Fluoryzacja

Przez okres do kilku dni po zabiegu zęby mogą być wrażliwe na czynniki termiczne (ciepło, zimno) oraz chemiczne (np. słodkie, kwaśne pokarmy). W celu zmniejszenia nadwrażliwości i wzmocnienia szkliwa zębów proponujemy fluoryzację kontaktową najlepszymi preparatami z odpowiednią dawką fluoru.

 

Dyplomowane higienistki

W naszym gabinecie za profilaktykę i higienę odpowiedzialne są dyplomowane higienistki stomatologiczne mgr Weronika Kwiecińska oraz Aneta Szatkowska.

 

Chirurgia stomatologiczna

 

Chirurgia stomatologiczna obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej. Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

 

Usuwanie zębów(ekstrakcja)

Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia stomatologii.

 

Operacyjne usuwanie pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych

Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty (może być całkowicie niewidoczny w ustach lub widoczny częściowo). Problem ten najczęściej dotyczy „ósemek”, czyli zębów mądrości, które niejednokrotnie ułożone są poziomo w kości. Na szczęście dzięki dużemu doświadczeniu, umiejętnościom i wiedzy ekstrakcje takich zębów nie stanowią dla nas większego problemu.

 

Resekcje wierzchołków korzeni

Resekcja korzenia polega na chirurgicznym odcięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i odpowiednim zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Po zabiegu często pozostaje znaczny ubytek kości w okolicy resekowanego korzenia, który należy uzupełnić biomateriałem kościozastępczym np. Bio-Oss i pokryć resorbowalną membraną kolagenową.

Zabieg resekcji w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją, obecnie wykonywany jest jednak coraz rzadziej w związku z ogromnym postępem leczenia endodontycznego (mikroskopy, nowoczesne instrumentarium i nowoczesne materiały do wypełnień kanałów).

 

Podcinanie wędzidełek

Wędzidełko jest pasmem tkanki łącznej przyczepionym do tylnej części wargi górnej lub dolnej i do dziąsła. Kiedy jest krótkie i nieprawidłowo przyczepione należy wykonać podcięcie wędzidełka, aby je wydłużyć. Zabieg jest krótki, bezbolesny i nie powoduje większych dolegliwości. Podcięcie wędzidełka jest ważne, ponieważ zapobiega zarówno odsłonięciu szyjek zębowych, jak również defektowi kosmetycznemu w postaci diastemy (przerwa między zębami).